Arzu Kaprol’un Çarpıcı Detaylarıyla Dikkat Çeken “Re-fine” Koleksiyonu

27 Ağustos 2010 Yazan  
Kategori Moda

Arzu Kaprol’un “Re-Fine” isimli İlkbahar Yaz 2011 koleksiyonu 26 Ağustos günü İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Kampüsü’nde gerçekleştirilen görkemli bir defileyle moda severlerle buluştu.

Re-Fine, Güney Etiyopya’da Omo Nehri kıyısında yaşayan Mursi Kabilesi’nin geleneksel vücut boyamalarından ve Brig Laugier’in “Sculptures de Livres” adlı eserindeki katlama detaylarından esinlenerek hazırlandı. Mursi kadınlarının doğal malzemelerle yaptığı, geleneksel vücut boyamaları, Arzu Kaprol’un parçalarında hayat buldu.

Koleksiyonun temelini oluşturan çarpıcı, egzotik ve yalın motifler deri ipliklerle, organzelerle, selofon ipliklerle trikolara ve tel kırmalarla işlenen motifler, doğadaki sıra dışı formaların modernize edilmiş hali olarak karşımıza çıktı.

Moda ve sanat dünyasının ünlü isimlerinin katıldığı defile, Thierry Dreyfus’un müthiş ışık tasarımı ve müzisyen Mercan Dede’nin bu show için hazırladığı özel müzikleri ile tam bir görsel şölene dönüştü.

1985 yılından beri art direktör ve sanatçı olarak moda dünyası için eşsiz atmosferler yaratan Thierry Dreyfus, Arzu Kaprol defilesinde koleksiyonun hikayesini ışıklarla anlattı. Gölgelerden ve spotlardan bambaşka bir dünya yaratan Thierry Dreyfus, Dior Homme, Helmut Lang, Calvin Klein, Ann Demeulemeester, Sonia Rykiel, Chloé,Marni and Jil Sander to Yves Saint Laurent’s gibi pek çok önemli markanın da podyumlarına getirdiği yeniliklerle tanınıyor.

Desenlerin ve yaratıcılığın sesi olamaya 2011 İlkbahar Yaz sezonunda da devam eden Arzu Kaprol, Ekim ayında Paris Moda Haftası kapsamında koleksiyonunun farklı parçalarını sergileyecek.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!