Doğru Makyaj Sırları

05 Temmuz 2010 Yazan  
Kategori Makyaj Modası

Dünyadaki en ünlü makyözlerin sırlarını merak ediyor musunuz?

1. Bobbi Brown: Kapatıcıyı gözaltı morluklarına sürmemelisiniz. Fondötenden bir açık tonda, sarı bazlı olan bir kapatıcıyı kirpik çizgisine yakın bir şekilde göz çukurlarınıza ve burnunuzun etrafına sürün.

2. Kimberly Soane, Newyork City: Banyo sonrasında hemen kirpik kıvırıcı kullanın, çünkü sıcak su kirpiklerin bükülme özelliğini arttırır.

3. Tia Hebron,Sandy Springs,GA: Kaş pudrasının etki süresi çok kısadır.  Kaş kalemini açıp ortaya çıkan parçalarını pudranın içine atın. Böylece uygulayacağınız pudranın uzun süreli etkili olmasını sağlayabilirsiniz.

4. Sherri Hubner, Snoqualmie,WA: Fondöteni sürdükten sonra avuçlarını 1 dakika ovalayın, sonra burun, alın, yanak ve çenenize sürün. Ilık uygulama çok daha işe yarayacaktır.

5. Ricki Gurtman Morgan Ville,NJ: Abartı bir görüntü istemiyorsanız: Fondöten uygulandıktan sonra gözlerden önce allık ve ruj sürün. Bu şekilde yüzünüz daha parlak görünecektir.

6. Tanya Millet, Victorville, CA: İki kat maskara uzun ve dolgun kirpiklere sahip olmanızı sağlar.

7. Wendy Lick,Chicago: Rujunuz yanınızda değil mi? Dudak kremini pembe pudra veya fara bastırıp dudağınıza sürün.

8. Ellice Schwab, NYC: Gözlerinize anlam katmak için: Kirpik çizgisi ve göz kapağı arasındaki çizgi arasında boşluk olmasın. Toz farı ve göz kalemini uygulayın. Kirpik çizgisine yakın bir şekilde göz kapağını kaldırıp göz kalemiyle hafif vuruşlar uygulayın.

9. Shelby Sterrett, San Diego: Dirseklerinizi göz ve dudak kalemini uygularken rahat bir yere yaslamak daha rahat ve doğru sürmenizi sağlar.

Barbara Stone, NYC: Eğer gözleriniz yorgunsa kırmızılığı ve solgunluğu mavi göz kalemi veya farla giderebilirisiniz. Gri farla, koyu mavi veya dumanlı gri kalemi birlikte kullanın. Mor gözün yorgunluğunu daha çok ortaya çıkarır.

Doğru fırçayı ve aplikatörü kullanın.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!