Dolgun dudaklar ve çekici gözler için makyaj tüyoları

25 Haziran 2010 Yazan  
Kategori Makyaj Modası

Dudaklarınız çok ince ise veya kalın dudaklı olmanıza rağmen dudaklarınızın dolgunluğunu belirginleştirmek istiyorsanız rujunuzu sürmeden önce dudak kaleminizden yardım alın. Dudak kaleminizi üst dudağınızda ortadan köşelere doğru çok ince bir çizgi çekerek ve birazda dudak çizginizi taşırarak uygulayın. Alt dudağınızı köşeden başlayarak elinizi kaldırmadan tek çizgi halinde uygulayın.

Bu çizgiler dudaklarınızın daha kalın görünmesine fayda sağlayacaktır. Dudak kaleminizin renginden 1 ton acık rujunuzu fırça yardımı ile hem alt dudağınızın, hemde üst dudağınızın ortasından kenarlarına doğru dudak kalemi ile çektiğiniz çizgileri kapatmayacak şekilde sürün. En sonra olarak da şeffaf veya simli bir parlatıcı ile dudaklarınızı dıştan içe doğru parlatın. Evet, artık dolgun ve seksi dudaklara sahipsiniz. Dudak kaleminizin ve rujunuzun uzun süre silinmeden kalmasını istiyorsanız dudaklarınıza makyaja başlamadan önce süreceğiniz toz pudra sizi uzun süre ruj tazeleme zahmetinden kurtaracaktır.

Dudak makyajımızı tamamladıktan sonra dolgun görünümlü dudaklarımıza şimdide olduğundan daha çekici ifadeyi verecek olan göz makyajımıza geçelim.

Etkili bir göz makyajı için öncelikle gözlerinizin yapısını iyi tanıyın. Büyük gözlere mi sahipsiniz, küçük gözlere mi sahipsiniz, birbirinden uzak görünen gözlere mi sahipsiniz bunların bilincini varın. Çünkü doğru makyaj için yüz hatlarınızı tanımanız çok önemlidir.

Örneğin birbirinden uzak gözlere sahip iseniz göz kapaklarınızın burnunuza yakın olan kısımlarını mutlaka koyu renk bir far uygulayın ve yanaklara doğru gidildikçe farınızın rengini açın. Göz kaleminizi dış taraftan iç tarafa doğru kalınlaşacak şekilde sürün.

Eğer gözleriniz birbirine çok yakın bir yapıda ise, bu sefer tam tersi işlemi uygulayın. Yani göz kapaklarınıza süreceğiniz farınız koyu tonlar dış kenarlarda, açık tonları iç kenarlarda yani burnunuza yakın olan kısımda uygulayın. Göz kaleminizi işten dışa doğru kalınlaştırarak sürmenizde büyük katkı sağlayacaktır.

Eğer küçük gözlere sahip iseniz, olduğundan daha büyük göstermek istiyorsanız tüm göz kapağına açık bej tonlarında kullanacağınız farınız gözlerinizi daha büyük gösterecektir. Göz kalemi kullanmamaya dikkat edin.

Eğer gözleriniz yeteri kadar büyük ise ve siz daha küçük daha kısık gözlere sahip olmak istiyorsanız, far renginizi olabildiğince koyu seçmeniz ve likit veya göz kalemi kullanmanız işine yarayan yardımcılarınız olacaktır.

Dudaklarınıza ve gözlerinize bu makyaj teknikleri ile makyaj yaptığınızda artık daha dolgun ve seksi dudaklara sahip olmanın yanında daha çekici ve etkili bakan gözlere de sahip oldunuz demektir.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!