Fondöten Seçimi

02 Temmuz 2010 Yazan  
Kategori Makyaj Modası

Doğal görünümlü, uzun süre kalıcılığını koruyan bir makyaj için en önemli ayrıntı tabiî ki kullandığınız fondötendir. Çünkü kaliteli ve cilt renginize ve cilt tipinize uygun seçilmiş bir fondöten, cildinizi yumuşak, pürüzsüz canlı gösterir. Alacağınız fondötenin renginin cilt renginizle uyumlu olup olmadığını test edebileceğiniz en kolay yer el bileğinizin iç tarafıdır. El bileğinizin iç tarafına süreceğiniz fondöteni ışıklı ortamda bakın burada göreceğiniz uyumla, yüzünüze sürdüğünüzde göreceğiniz uyum aynı olacaktır.

Eğer kuru bir cilde sahipseniz yağ bazlı fondötenler sizin için en ideal olan fondöten çeşididir. Kalın kıvamlı olan yağ bazlı fondötenler kuru olan cildinizde ışıldama ve uzun süre hiç bozulmadan kalan bir makyaja zemin hazırlayacaktır.

Eğer yağlı bir cilde sahipseniz yağsız fondöten diye tabir edilen oil-free fondötenleri tercih etmelisiniz. Çünkü içeriğinde hiçbir bitkisel veya mineral yağ bulunmayan oil-free fondötenlerin hem sürülüşü kolaydır hemde yağlı cildinizle uyum sağlayarak parlamayan doğal bir görünüm sunar.

Eğer kuru ve normal cilt tipinden oluşan karma bir cildiniz varsa su bazlı fondötenler tam sizin içindir. İçerdiği su oranı yüksek, yağ oranı düşük olan su bazlı fondötenler ışıl ışıl parlayan bir cilde sahip olmanızı sağlar.

Eğer cildinizde vitiligo, varis, leke gibi cilt bozukluklarınız var ise size kesinlikle çok memnun kalacağınızı düşündüğüm mükemmel bir kapatıcı özelliği taşıyan susuz fondötenler yani water-free kullanmanızı öneririm. Zira ne yıkamakla ne terlemekle asla çıkmayan akmayan, bozulmayan bu fondötenler sadece özel temizleyicileri ile cildinizden silebilir ve sizi psikolojik olarak rahatsız eden izlerinizden bu kapatıcı niteliğindeki susuz fondöten sayesinde geçicide olsa kurutulabilirsiniz.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!