Gelin makyajında nelere dikkat edilmeli?

30 Haziran 2010 Yazan  
Kategori Makyaj Modası

Hayatınızın en önemli ve en özel günlerinden biri olan düğün gününüzde makyajınızın önemini göz ardı etmemek gerekir.

Gelin makyajında en önemli nokta, masumluğun ve şıklığın ön plana çıkması gerektiğidir. Bu yüzden gelin makyajı için en ideal renk tonları beyaz ve pembe tonlarının kullanılmasıdır. Aynı zamanda bu renkler gelinliğinizin ve duvağınızla uyum gösterir.

Gözden kaçırmamanız gereken diğer bir ayrıntı ise düğünden en az 1 hafta önce cilt bakım uygulamalarınıza başlamanızdır. Çünkü düğün telaşı yüzünden son derece yoğun günler geçireceksiniz ve doğal olarak uykusuzluk ve yorgunlu cildinizi yıpratacak. Ne kadar başarılı bir gelin makyajı yaptırsanız da yorgun bir cilde uygulan makyaj tam olarak kendisini göstermez. Bu yüzden düğününüzden 1 hafta öncesinden cilt bakımı yaptırmayı ihmal etmeyin.

Gelelim düğün makyajınızın yapılacağı anlara. Renk tonları beyaz ve açık pembe ağırlıklı seçtiğiniz makyajınızı parlak beyaz veya parlak pembe olmamasına dikkat edin, çünkü bu düğün boyunca çekilecek kamera ve resim görüntülerinde yağlı bir makyaj görüntüsüne sebep olabilir. Kullanılacak fondötenin boyun kısmınızla aynı renkte olmasına özen gösterin ki yüzünüzle boynunuz arasında fark edilir derece bir renk farkı olmasın. Düğün süresini ortalama 5 saat kabul edersek, makyajınızın kalıcı bir makyaj olması sizi düğün süresince sık sık makyaj tazeleme derdinden kurtaracaktır. Bu yüzden özellikle fondöteninizi susuz fondötenler seçmeniz akıllıca bir tercih olur. Bu aşamada aynı dikkati göstermeniz gereken bir diğer ayrıntı ise kullanacağınız rimel. Rimeliniz düğün saatleri boyunca akmayacak türden kaliteli az yağlı veya hiç yağ barındırmayan bir rimel olursa uzun saatler kirpikleriniz rimelinizin sayesinde muhteşem görülecektir. Düğün saatleri boyunca gerek yemek yerken, gerek sıvı tüketirken rujunuz doğal olarak kısa sürede silinecektir. Bunun önüne geçmek içinde dudak makyajınızı yaptırmadan önce fondöten ve toz pudra ile dudaklarınıza ön makyajı yaptırın üzerine dudak kaleminiz ve rujunu uygulatın. Böylece düğün saatleri içinde daha kalıcı bir dudak makyajınız olacaktır.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!