Kayseri Yemekleri

27 Temmuz 2010 Yazan  
Kategori Moda-Yemek Tarifleri

Beğendik Kayseri Mutfağı, uzun yıllardır Beğendik ailesi tarafından oluşturulan reçeteler doğrultusunda hazırladığı yöresel Kayseri yemekleriyle, Kayseri mutfağını mantı ve pastırmanın ötesine taşıyor. Hamur işi ve et yemeklerine düşkün misafirlerin damak tatlarına uygun bir çok farklı lezzeti bir arada bulacakları Beğendik Kayseri Mutfağı, Ankara Libya Caddesi’nde mideleri fethediyor.

Yüzlerce Yıllık Kayseri Yemek Kültürü Beğendik Kayseri Mutfağı’nda

Yüzlerce yıllık birikimden oluşan Kayseri yemek kültürünün en güzel örnekleri, Beğendik ailesi tarafından bizzat oluşturulan reçetelere dayanarak, geleneksel yöntemler kullanılarak elle üretiliyor. Orijinal reçetelere sadık kalınarak Kayseri yemek kültürünün yaşatılması amacıyla kurulan Beğendik Kayseri Mutfağı, uygun fiyatlarıyla da dikkatleri çekiyor.

Başlangıç Çömlek Peyniri ve Bazlamayla

Beğendik kayseri Mutfağı’nda çömlek peyniri, çaman ve bazlamayla başlayan ikramlar, misafirlerin beğenisine göre yerel tatlarla devam ediyor. “Bamya çorbası”, “börek aşı”, dillere destan Kayseri mantısı, kuzu kaburgadan yapılan ve üç saat boyunca fırında pişirilen “fırın ağzı”, “etli yaprak sarma”, kıymalı ve peynirli çeşitleriyle Kayseri’nin meşhur “yağlama”sı, “sucuk içi”, “patlıcan güveç”, börek çeşitleri sıkça tercih edilen yemeklerin başında geliyor. Beğendik Kayseri Mutfağı’nda hem mantı seven hem de et yemek istemeyenler için özel peynirli mantı da bulunuyor.

Yemek keyfini tatlı ile devam ettirmek isteyenler için ise Kayseri yöresine ait “nevzine”, “güllü baklava”, “açma”, “muska” ve “sarma” hafif ve lezzetli çeşitler arasında yer alıyor.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!