Makyaj Ürünlerinizin Ömrü

17 Temmuz 2010 Yazan  
Kategori Cilt Bakımı, Makyaj Modası

Kaliteli makyaj ürünleri kullanmamız, hem daha doğal ve güzel bir makyaja sahip olmamıza hamda cilt sağlığımızın korunmasına doğrudan etki eder. Bu yüzden aldığımız her tür makyaj malzemesinin öncelikle kalitesine önem vermeliyiz. Ancak biliyoruz ki kalitenin yükselmesiyle fiyatlarda yükseliyor. Doğal olarak aldığımız kaliteli makyaj malzemelerimizin ömrü ne kadar uzun olursa bütçemiz açısından o kadar karlıyız demektir. Bu makalemizde kaliteli makyaj ürünlerimizi nasıl daha uzun süre muhafaza edebiliriz, ömrünü uzatabiliriz bu tüyolara değineceğiz.
Yüz ve vücut kremleri
Krem alırken ilk dikkat etmemiz gereken kapağı açılarak kullanılanlar yerine pompalı veya tüplü olarak kullanılabilen ambalajlardaki kremlerden almalıyız. Böylece kremi her kullandığımızda kapağını açıp kapatmadığımız ve doğal olarak hava ile temasına engel olduğumuz için daha uzun ömürlü olmasına katkıda bulunmuş oluruz. Saklama koşulları için de soğuk ve güneş görmeyen yerlerde muhafaza etmemiz, renklerinin değişmesini, kıvamının bozulmasını engelleyerek uzun ömürlü olmasını sağlayan bir diğer ayrıntıdır.
Ojeler

Ojelerimizde karşılaştığımız en sık sorun kurumuş bir oje ile karşılaşmaktır. Bu sorunu yaşamamak için ojemizin kapağını sıkıca kapatarak hava ile temasını kesmemiz yeterlidir. Ancak burada dikkat edin kapağı kapatmadan önce şişenin ağız kısmını asetonlu pamuk ile silerek kapağını kapatırsanız tekrar kullanmak istediğinizde kapağın şişeye yapışma, sıkışma, açılmama riskini de ortadan kaldırmış olursunuz.

Güneşten, sıcaktan uzak tutacağınız ojeleriniz daha uzun ömürlü olacaktır.

Maskara- Rimel
En sık yaptığımız hatalardan biride maskaramızı yani rimelimizi kullanmadan önce çalkalamamızdır. Bu yaptığımız rimelimizin kurumasına sebep olur. Kullanmamız gerektiği zamanlarda çalkalamadan açacağımız rimelimizi, işimiz biter bitmez ağzını hemen kapatmamız daha uzun süreli bir rimel sahibi olmamızı sağlayacaktır.


Fondöten ve Pudralar

Aynı kremler gibi fondötenlerimizi de ağzı açılıp kapanan kapaklı ambalajlar yerine, tüplü ya da pompalı ambalajlarda satılanlardan almayı tercih etmeliyiz. Böylece hava almadığı için daha uzun süreli bir kullanıma sahip oluruz.
Sıvı içermedikleri için pudralar fondötenlere göre daha uzun ömürlüdürler, herhangi bir kırılma veya üzerine sıvı dökülerek ıslanma riskleri dışında ortalama 3 yıl kadar kullanılabilir.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!