Mineral makyaj nedir?

15 Temmuz 2010 Yazan  
Kategori Cilt Bakımı, Makyaj Modası

Mineral makyaj, özellikle hassas ciltlere sahip olan bayanların tercih ettiği, cilde asla zarar vermeyen, cilt yağlanmalarına, sivilcelere, gözeneklerin tıkanmasına sebep olmayan, saatler hiç bozulmadan akmadan yüzünüzde durabilen, son derece doğal ve genelde toz halinde olan makyaj ürünleriyle yapılan makyaja denir.

Sabah işe giderken yaptığınız mineral ürünlü makyajınız, akşam eve döndüğünüz zamana kadar hala kalıcılığını korur. Mineral toz fondötenler, alışılmışın aksine cildinizle asla yağlı bir görüntüye sebep olmaz ve tamamen pürüzsüz ışıl ışıl bir cilt görünüme kavuşursunuz. Akşam evinize döndüğünüzde hala mineral fondöteninizin, mineral allığınızın aynı kalıcılıkta ve doğallıkta olduğunu görürsünüz.

Normal makyaj ürünlerinin cildinize verdiği zararların sebeplerinden en önemlisi olan içeriğinde fazla sayıdaki kimyasal ürünlerdir. Mineral makyaj ürünlerinde ise bu sayı titanyum dioksit, mica gibi en fazla 3 yâda 5 kimyasal maddeden oluşurken normal makyaj ürünlerinde bu sayı 25 leri bulabiliyor.

Mükemmel bir makyaj için ihtiyacınız olan tüm makyaj ürünlerini mineral makyaj malzemelerinde bulabilirsiniz. Toz fondötenler, kapatıcılar, allıklar, rujlar, göz kalemleri, likitler aklınıza gelen her tür makyaj malzemeleri tüm doğallığı ile mineral makyaj ürünlerinde mevcuttur.

Mineral makyaj malzemeleri fiyat açısından biraz pahalı olsa da birkaç firma satışını yapmaktadır. Ayrıca internette de online sipariş verebileceğiniz adresler mevcuttur.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!