Pratik Saç Bakım Taktikleri

14 Temmuz 2010 Yazan  
Kategori Makyaj Modası

Işıl ışıl bakımlı saçlara sahip olmak sanıldığı kadar pahalıya mal olmayabilir. Kendiniz evinizde bazı pratik taktiklerle her zaman bakımlı görünümüyle sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. İşte size birkaç tavsiyemiz:

Gün içinde saçlarınızın şekli bozulmasın diye sürdüğünüz saç spreyleri, saç jöleleri, saç kremleri gibi ürünleri akşam evinize geldiğinizde, saçınıza zarar vermeden arıtmak için, ayrı bir kaba dökeceğiniz şampuanınızla aynı miktarda karbonatı karıştırın ve saçlarınızı bu karışımla saçlarınızı köpürtün ve 2 dakika beklettikten sonra yıkayın. Karbonat az derecede kullanıldığında mükemmel bir arıtıcıdır.

Saçlarınızı ne kış mevsiminde ne yaz mevsiminde asla sıcak su ile yıkamayın, kullanacağınız suyun her zaman ılık olmasına özen gösterin. Zira saç derinizi yakacak kadar sıcak olan su saç köklerinize de zarar vereceğinden saçlarınızın nem oranını kaybetmesine doğal olarak da saçlarınızın kurumasına sebep olacaktır.

Saçlarınızın elektriklenmesini önlemek için, yalnızca saç uçlarınıza çok az miktarda saç kremi sürüp 2 dakika sonra yıkayın ve artık saçınızı elektriklenmemek üzere fön çekilmeye hazır.

Birçok kadının ortak sorunudur saç dökülmesi. Çok nadir bir sebep yoksa saç dökülmesinin genel sebebi kan dolaşım bozukluğudur. Bu yüzden gün içinde saç diplerinize parmak uçlarınızla masaj yapmanız saç diplerinizdeki kan dolaşımını hızlandıracak ve böylece saç dökülmeniz azalacaktır.

Donuk ve mat saçlarınızdan artık bıkmışsanız hiçbir yan etkisi olmayan sadece 2 yemek kaşığı zeytinyağı ile 1 yumurtanın sarısını bir kâsede karıştırın ve saç diplerinize parmak uçlarınızla incitmeden dairesel hareketlerle 10 dakika masaj yapın ve şampuanlayarak bol su ile yıkayın. Ayda sadece 2 kez yapmanız halinde pırıl pırıl ve güçlü saçlara kavuşabilirsiniz.

Enter Google AdSense Code Here

YorumlarYorumlarınızda resiminizin gözükmesi için, gravatar a abone olun!